Darmowy E – BOOK – WYPADANIE WŁOSÓW – CO ROBIĆ?

Z punktu widzenia specjalisty medycyny funkcjonalnej najczęstszymi przyczynami wypadania włosów, notowanymi w gabinecie są: niedoczynność tarczycy (w tym zanikowe zapalenie tarczycy Hashimoto), zaburzenia gospodarki hormonalnej (PCOS, wzmożona aktywność aromatazy), niedobory składników mineralnych (m.in. żelazo, witamina B12, kwas foliowy, cynk, witamina D3) i kwasów omega – 3, aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne (m.in. Helicobacter pylorii), przerost drożdżaków z rodzaju Canidida albicans, utajone nadwrażliwości pokarmowe (potocznie – alergie pokarmowe), nieceliakalna nadwrażliwość na gluten oraz dysbioza jelitowa.

Z całego serca kieruję podziękowania Agacie Suskiej (Trychologia i Kosmetologia – Agata Suska) za możliwość wzięcia udziału w takim wielkim przedsięwzięciu, jakim było stworzenie e – booka i podzielenie się swoją krótką opinią w tym zakresie. Jak podaje sama autorka: „To jest bardzo ważny projekt dla mnie. Włożyłam w jego przygotowanie mnóstwo czasu, pracy i serca. Pomysł powstał ponad rok temu, kiedy przeglądając różne internetowe fora, napotykałam się coraz częściej z tymi samymi pytaniami. Słuchając historii osób, z którymi spotykam w gabinecie albo tych, których konsultuję online. Od początku postanowiłam, że projekt będzie miał charakter edukacyjny, a to, co przygotuję będzie bezpłatne. Tak też po wielu miesiącach poszukiwań, składania liter w zdania i zmagania się z programami graficznymi przestawiam Wam e-booka „Wypadanie włosów – co robić?„. To ponad 100 stron praktycznej wiedzy, popartej evidence-based medicine, które poprowadzą krok po kroku do wszystkich niezbędnych działań, jakie należy podjąć, kiedy zmagamy się z nadmiernym wypadaniem.

W e-booku znajdziecie wiedzę trychologiczną, ale również świetne wypowiedzi i wywiady ze specjalistami, które rozszerzają spojrzenie na wypadanie włosów o aspekty z dziedziny dietetyki, psychologii, neurobiologii i medycyny funkcjonalnej.

CO ZNAJDZIESZ W BEZPŁATNYM E – BOOKU?

O AUTORZE – TRYCHOLOGIA I KOSMETOLOGIA AGATA SUSKA

JAK POBRAĆ BEZPŁATNEGO E-BOOKA?
E – book znajduje się na stronie autorki – Agaty Suskiej

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments